Збір інформації потрібно для вирішення різних бізнес-завдань. Це може бути вивчення конкурентів, аналітика цін на ринку та інші завдання, пов'язані з просуванням.
Для збору інформації ефективніше використовувати послуги для парсингу. У мене, наприклад, регулярно виникають завдання для парсингу. Набагато простіше подивитися та порахувати середню ціну товару, маючи на руках усі дані, а не лише невеликий шматочок інформації. У цій статті розповім, що таке парсинг, для чого може застосовуватися і які сервіси допомагають у цій роботі.
Що таке парсинг
Парсинг (parsing) - це збір інформації зі сторонніх джерел та сайтів для використання отриманих даних у різних цілях, від аналітики до копіювання.
Простими словами, парсинг - це автоматизований збір даних з відкритих джерел. Парсі можна за допомогою спеціальних програм, а також мови програмування XPath.
Читайте також: "Яндекс. Вордстат" оновився, огляд нового сервісу
Навіщо потрібен парсинг даних
Процес можна використовувати в таких цілях:
Аналіз сайтів конкурентівЗамість того, щоб переглядати вручну десятки чужих сайтів. Перегляд змін на веб-сайтах. Можна провести ту саму аналогію із вартістю товарів на сайтах конкурентів. Відстежити, як ціни змінюються щосезону чи перед святами, буде в рази простіше. Аналіз власного сайту Наприклад для того, щоб «наводити порядок» - швидко знаходити віддалені сторінки, позбавлятися невідповідності даних та неповної інформації. Заповнення карток товару. Якщо сайт новий, заповнювати їх вручну довго та втомливо. Набагато простіше зробить це парсер, скопіювавши інформацію із зарубіжного чи російського сайту та адаптувавши її під себе. Збір основи лідів. Програма може зібрати інформацію про те, які дії та в яких містах виконує певна категорія клієнтів. Також можна зібрати та зберегти резюме.
Це основні функції парсингу. Кожен користувач може знайти для себе в цьому процесі щось нове та корисне. Наприклад, провести оптимізацію свого сайту.
Читайте також: SEO: що це таке і навіщо потрібна пошукова оптимізація
Плюси та мінуси
Як у будь-якого інструменту є як позитивні, так і негативні сторони.
- економія часу, тобто. до. відпадає необхідність у самостійному зборі та пошуку потрібної інформації; - можливість максимально точно виконувати завдання: наприклад, знайти інтереси людей лише у «ВКонтакті» або дізнатися про ціни на плюшевих ведмедів у 10 магазинах Ульяновська; - відсутність людського чинника – програма нічого не пропустить. Тільки в деяких випадках при плутанині з налаштуваннями може виникнути збій;- самостійне переведення даних у необхідний формат. Наприклад, файли формату CSV можна перекласти в XLSX, DOCX і т.д. д; - можливість уникнути розпізнавання парсингу як DDoS-атаки завдяки рівномірному розподілу навантаження на сайт.
Мінуси:
- Деякі IP-адреси можуть бути захищені від парсингу, відповідно всю інформацію зібрати буде неможливо; капча здатна уповільнити процес; - парсер може перервати роботу, якщо на сайті багато користувачів, т.е. до. оновити сторінку для кращого завантаження програма не може.
Як відбувається парсинг даних
Розповімо про основні етапи та популярні сервіси парсингу.
Надсилання запиту. Користувач заносить до програми умови відповідності вибірці. Це може бути, наприклад, артикули товарів, цінники, бажаний вік лідів чи його місто. Парсер починає свою роботу та збирає дані із сайту. Якщо правильно запустити програму, цей процес займе буквально кілька хвилин. Парсер сортує дані за певною ознакою: буквеним, числовим і т.п. буд. Наприклад, програма розподіляє отримані про учасників онлайн групи дані в таблицю. В одному стовпці містить інформацію про вік, в іншому пише місто проживання, в наступній освіті. Отримуємо звіт із даними. У звіті можуть бути позначки: наприклад, парсинг; parsing.pp.ua, якщо він робив парсинг на наявність будь-яких помилок, вони будуть вказані. Вивантаження результатів. Найкраще зберігати дані звіту у форматі CSV або XML, щоб документ можна було відкрити в Microsoft Excel, Google Sheets та будь-якому іншому табличному редакторі.
Читайте також:Що має вміти SEO-фахівець: обов'язки, навички, вартість послуг
Сервіси парсингу
Спочатку необхідно встановити на свій комп'ютер програму або підібрати хмарний сервіс, що підходить під ваші завдання. Нижче розповімо про найбільш популярні сервіси та програми для парсингу.
Хмарний онлайн-парсер. Легко збирає інформацію та надає у форматі CSV. Сервіс має безкоштовний пробний період. Він швидко створює API, дотримуючись запитів користувача. Можна також використовувати веб-програму. Підписка на місяць стартує від 399 $ на місяць, при цьому є обмеження, зокрема, неможливо використовувати індивідуальні проксі. Також сервіс неможливо сплатити з російської карти «Мир».
Вітчизняний сервіс для збору інформації про автомобілі, що продаються з дощок оголошень і маркетплейсів. Може працювати по API з будь-якими системами та сайтами. Збирає дані автоматично, оновлюючи їх щодня. Вартість 20000 рублів на місяць.
Сервіс входить до реєстру програмного забезпечення.
Ще один хмарний парсинговий сервіс. Функціонує з 2007 року, відрізняється відмінною технічною підтримкою. Використовувати його можна як локально, так і на хмарі. Працює на базі Windows, але розробник дає інструкції щодо локального запуску на MacOS або Linux. Є можливість користуватися безкоштовно, але з обмеженнями за часом парсингу та кількістю проектів. Платні тарифи пропонуються персонально кожному за проекту.
Технічний аудит сайту- Наявність дублів сторінок, безпека, коректність всіх технічних параметрів: переадресацій, robots.txt, sitemap.xml, швидкість завантаження та ін. - Технічна оптимізація – один із основних етапів у просуванні.
Хмарний парсер даних із сайтів конкурентів та пошукової видачі. Вбудована система штучного інтелекту дозволяє у процесі парсингу оцінювати зібрану інформацію та структурувати її. Хороше рішення для аналізу ринку та конкурентів. Є кілька тарифів, мінімальний – 1500 рублів/місяць. Є тестовий період. Входить до Реєстру програмного забезпечення.
Працює у хмарному просторі. Легкий у використанні навіть для новачків. Є кілька тарифів на вибір, зокрема безкоштовний варіант з мінімуму трафіку, що скачується. Тарифи поділяються на дві лінійки.
Для малого бізнесу прайс знаходиться в межах 700-4200 рублів/місяць. Професійні тарифи починаються від 18 000 рублів/місяць. Відмінність у розмірі хмари для зберігання даних, а також обсягом проектів, що скачуються. Також компанія пропонує розробку парсерів під завдання клієнта.
Програма для замовити парсингу працює з вашого комп'ютера. Дозволяє завантажувати будь-який контент, у тому числі дані з інтернет-магазинів. 2 комп'ютери, за кожне додаткове робоче місце доведеться доплатити - 800 рублів. Програма заявлена як така, що має «вічну ліцензію», але на практиці при перевстановленні системи на комп'ютері, парсер доведеться купувати знову.
Універсальний парсер, що працює з усіма типами даних. Можна встановити програму на будь-яку операційну систему, використовувати через браузер або підключитися до хмарного сервісу. При необхідності можна змінювати IP-адреси при парсингу даних. Існує триальний період на 14 днів. Мінімальна вартість 99 $ на місяць. Не входить до Реєстру вітчизняного ПЗ.
Читайте також: ТОП-6 сервісів у 2024 році для аналізу сайтів конкурентів
Чи є це законним
Відкриємо статтю 29 Конституції РФ, головного правового джерела нашої країни:
«Будь-який громадянин має право вільно шукати, отримувати, передавати, виробляти та поширювати інформацію будь-яким законним способом».
Парсити - значить шукати та аналізувати контент, який знаходиться у вільному доступі на просторах інтернету. Відповідно, ця діяльність є цілком законною, що пояснено головним юридичним документом РФ.
Головне – не порушувати авторські права, не добувати інформацію незаконним способом, не збирати та поширювати дані, що містять комерційну таємницю.
Якщо ваша компанія бере участь у держзакупівлях, можливо, доведеться використовувати тільки російські парсери.
Комплексна веб-аналітика- Дозволяє бачити кожне джерело трафіку, його якість – відсоток конверсії по кожній кампанії, групі оголошень, оголошення, ключовому слову. - Дасть розуміння наскільки якісний трафік дає кожен канал, чи варто в нього вкладатися чи обмежити.
Коротко про головне
- Це не про крадіжку даних. - Збирається лише загальнодоступна інформація. - Збір даних займає кілька хвилин на відміну від ручної перевірки інформації. - Можна підібрати оптимальну програму для вирішення вашого завдання.
Приєднуйтесь до нашого Telegram-каналу! - Тепер Ви можете читати останні новини зі світу інтернет-маркетингу у месенджері Telegram на своєму мобільному телефоні. – Для цього вам необхідно підписатися на наш канал.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт kopirki.net как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.